Local4Local
Sterk op Stroom wil de lokaal opgewekte energie ook lokaal gebruiken. Dat biedt voordelen voor onze leden. Tevens wordt zo ook het elektriciteitsnet in de Vruchtenbuurt beter benut. Dat vermindert de kans op congestie.
Binnen onze energiegemeenschap start dit jaar een pilot ‘energie delen’ binnen het innovatie programma local4local. In deze pilot ‘energie delen’ werken we samen met tientallen coöperaties in Nederland.
Energiegemeenschap
In een energiegemeenschap is het niet alleen een kwestie om zaken technisch te organiseren, maar moet ook de samenwerking tussen bewoners en bedrijven in een gemeenschap worden geregeld. Binnen local4local is een eerste aanzet gemaakt tot een bruikbare set aan afspraken, een zogenaamd charter die richting geeft aan de organisatie van energiegemeenschappen, zowel intern als tussen energiegemeenschappen onderling.
Toekomstgerichte Plannen en Acties
Binnen de pilot energiedelen gaan we ervaring op doen met de uitgangpunten zoals in het charter zijn geformuleerd binnen het local4local innovatieprogramma.



